top of page
Rona Ziv WhatssApp

מטרת הייעוץ המשפחתי היא להבין מהם האתגרים הניצבים בפניכם מבחינת התקשורת והיחסים במשפחה ומחוצה לה, ולהתאים להם את המענה המתאים ביותר.

כולנו מתמודדים עם קונפליקטים בתוך התא המשפחתי ובסביבתנו הקרובה,

 וכל אחד מאיתנו מנסה להתמודד איתם בדרך המוכרת לו.

לעתים בתקשורת בין הורים לילדים, אחים, קרובי משפחה וחברים, נוצרים מתחים ואי הבנות שעלולים להפריע לזרימה של מערכת היחסים.

הייעוץ מאפשר מרחב לשוחח על החוויות והאתגרים השונים בהם אתם נתקלים, וניתנים בו כלים מעשיים לתקשורת מקרבת. 

בני משפחה יקרים, 

אם יש לכם מערכות יחסים שהייתם רוצים שיראו אחרת מבחינת השיח, ההבנה והכבוד ההדדי, ייתכן והייעוץ מתאים לכם. הייעוץ יכול לתרום לחיזוק הקשרים בתוך המשפחה או לשיפור התקשורת בין ילדיכם לחבריהם, על ידי חיזוק הכישורים החברתיים שלהם. 

המפגשים שלנו יתמקדו בהקשבה לחוויה האישית שלכם, ובנסיון לתת לכם דרכים אחרות להתנהלות עם בן משפחתכם. ​​

זוגות יקרים, 

אם הייתם רוצים לבסס תקשורת חיובית ונעימה יותר ביניכם, אתם מזומנים להתנסות בייעוץ. 

המפגשים שלנו ישימו דגש על הטוב שקיים ביניכם. דרך התמקדות בחיובי נוכל לחזק את התקשורת והיחסים ביניכם בצורה שתשפר את איכות הזוגיות שלכם ותתרום לקרבה ולהבנה ביניכם. 

ייעוץ

לבני המשפחה

אינטימיות זוגית

הקשר בין משפחת המוצא לסגנון ההורות

הבדלים בין נשים לגברים

איך מגיעים להסכמות משותפות?

התמודדות עם קונפליקטים בין אחים

איך בונים שיח מכבד בתוך המשפחה?

פרגון והבעת חיבה

תחזוקת זמן משותף

יצירת דיאלוג בונה ולא הרסני

בתוך המשפחה

חיי המשפחה תופסים חלק מרכזי בחיינו, במיוחד בחברה הישראלית בה משפחתיות היא ערך בולט. אך כיצד כדאי לפעול כאשר הקשר עם היקרים לנו נתקל באתגרים שונים ולהיפך? איך שומרים על לכידות משפחתית, תוך התייחסות לצרכים של כולם, ומבלי לשכוח את הצרכים שלנו?

 

 

 

 

בעזרת רצון ומוכנות לשינויים ושימוש בשפה חדשה, תוכלו לייצר תקשורת אחרת שתקרב ביניכם לבין משפחתכם.

חידוד מיומנויות תקשורת כמו הקשבה, זיהוי צרכים, דרכי ביטוי, העברת מסרים, ניהול דיאלוג ועוד- הכרחיים ליצור שינוי ביחסים עם אנשים שהם חלק בלתי נפרד מחייכם ועם אלה היקרים לכם. ​​​

לעתים, ציפיות ורצונות שונים, מובילים אותנו לאי הסכמות ומתחים, קטנים או גדולים, וכתוצאה מכך אנו כועסים ומתוסכלים מאחרים, מעצמנו  ומהמצב אליו הגענו. 

ייעוץ זוגי

זוגיות היא אחד הגורמים המרכזיים שמשפיעים על שמחת החיים והשלווה בחיינו. 

כדי שהיא תהיה טובה ובכדי שיהיו בה רגשות חיוביים, יש לתחזק אותה, כל יום, כל רגע. הטיפוח הזה כולל בתוכו יכולות חשובות וחיוניות כמו: הקשבה, פרגון, הבלגה, פתיחות, בחירת תגובות מתאימות ועוד.

מציאת האיזון בין הצרכים הללו לא תמיד פשוטה ולעתים מביאה איתה קצרים בתקשורת, ויכוחים וריחוק.

 

הרצון הטוב והדאגה לילדינו לעתים מתפרשים אחרת ממה שהיינו רוצים, וכך אנו מגיעים למצבים שמצריכים מאיתנו חשיבה מחודשת על המצב.

הכלים הניתנים בייעוץ מתמקדים בטובת הילד ובחיזוק התקשורת בינו לבין הוריו. חידוד יכולות ההקשבה והביטוי מול ילדיכם יקבלו מקום מרכזי בייעוץ, וכך, צעד אחר צעד תוכלו ליהנות מתקשורת פתוחה וקרובה יותר עם בנכם או בתכם. 

שגרת היום העמוסה מעייפת אותנו, ולא תמיד משאירה כוחות להשקיע בקשר הזוגי, מה שמייצר לעתים ריחוק ואי הסכמות.

הייעוץ מאפשר למידה של כלים שיכולים לסייע בחיזוק התקשורת הזוגית וביצירת קרבה מחודשת. 

מודל הייעוץ למשפחה ולבני זוג

בני משפחה

ייעוץ לבני המשפחה עשוי להיות רלוונטי להורים וילדים, אחים, וקרובי משפחה מדרגות שונות.

במפגשים נשב יחד (לעתים ישנה אפשרות גם לקיים מפגש או שניים בנפרד, בהתאם לצורך הייחודי של הייעוץ) ונלמד על הסיפור שלכם כפי שאתם חווים אותו, מתוך מטרה למצוא את הטוב והמשותף.

בסוג ייעוץ זה ישנו דגש רב על כלים מעולם הגישור וביניהם: מתן מקום לחוויה האישית, לרגשות ולתחושות שלכם, ולאחר מכן נסיון להבין את הצרכים שלהם שישמשו כבסיס להסכמות משותפות. אני מאמינה כי בדרך זו ניתן לייצר שינוי מעשי ביחסים ולצאת לדרך חדשה וטובה יותר.

ייעוץ זוגי 

מטרת הייעוץ הזוגי היא להתמקד בתחושות ובחוויות המתקיימות ביחסים הזוגיים בהווה, להבין אותן ולתת להן מענה מיידי דרך כלים יישומיים.

במפגשים נשב יחד, ודרך הקשבה הדדית, תרגול וחיבור למחקרים עדכניים בנושא זוגיות, ניצור הבנה הדדית טובה יותר ביניכם. 

מודל הייעוץ לזוגות מציע שיטות ומיומנויות שניתן להשתמש בהן כבר מהפגישה הראשונה, ובהנחה ששני בני הזוג מגיעים לחדר עם רצון ללמידה ושינוי, אפשר לבנות תהליך ממוקד עם תוצאות טובות ומקדמות: חיזוק האמפתיה, שיפור האינטימיות הזוגית, ניהול ויכוחים, הכרה בטעויות, פרגון, כבוד והתחשבות. 

אני מאמינה שדרך התמקדות בחוזקות של כל אחד מבני הזוג, ושל בני הזוג יחד, אפשר לחזק התנהגויות רצויות ולשפר את התקשורת הזוגית. האיכויות של בני הזוג הן הבסיס להבנה, לחיבור וליצירת חיים טובים יותר. ​​​​​

 

bottom of page