top of page
Rona Ziv WhatssApp

הדרכת הורים

 

מטרתה של הדרכת ההורים היא להבין כיצד ניתן לחזק את התקשורת ביניכם לבין ילדיכם ולבסס מערכת יחסים שיש בה כבוד, הבנה וקרבה. 

כשאנחנו ממשיכים לפעול שוב ושוב בדרך המוכרת לנו, אותן בעיות חוזרות כל הזמן. אפשר להשתמש בכלים חדשים ומועילים שיעזרו לנו ליצור שינוי אמיתי בתקשורת.  

אנחנו דואגים לילדים שלנו והכי רוצים שהם יהיו מאושרים. אבל לצד אלה, חשוב לנו שהם גם יהיו קשובים לנו ויעמדו בכללים הבסיסיים הקיימים בחברה.

אנחנו רוצים תקשורת טובה ונעימה איתם, אבל לעתים אנחנו מרגישים שאין שיתוף פעולה, ורגשות כמו כעס, תסכול ואכזבה מתעוררים בתוכנו. 

אני מאמינה שמערכות יחסים יכולות להשתנות, אם רק נבחר בכך ונחליט שמעכשיו אנחנו משנים ומשתנים. 

ילדים בכל הגילאים זקוקים להקשבה של הוריהם, לתמיכה שלהם, לעידוד ולאמפתיה.  הדרכת ההורים מתמקדת בכם ובמטרות שהייתם רוצים להשיג עם ילדיכם.  בעזרת ייעוץ מעשי וממוקד תוכלו לקבל כלים ומיומנויות שיצרו שינויים חיוביים במשפחתכם. ​​​​​​​​

בחירת התגובה המתאימה למצב

המתח שבין הורות מאפשרת להצבת גבולות

איפוק וסבלנות

ניהול מצבי אי הסכמה

איך מביאים את ההורות לידי ביטוי מבלי ליצור חיכוכים?

תחזוקת זמן משותף

הקשבה אמיתית בתוך עומס היום יום  

איך מעבירים מסר שיכול ליצור שינוי?

איך אומרים "לא" בצורה שלא גוררת מריבות 

תקשורת מקרבת

יצירת דיאלוג בונה ולא הרסני

הדרכת הורים לילדים

ילדים, מהרגע בו הם יוצאים לאוויר העולם, זקוקים לביטחון, חמימות ותחושת שייכות. כהורים אנחנו שואפים לספק להם את הסביבה הבטוחה ביותר, שמעניקה להם את כל צרכיהם וגם מצמיחה ומקדמת אותם להיות עצמאיים ומסוגלים.

 

 

 

 

 

 

לפעמים ילדינו מפתחים עולם פנימי עשיר, שמתבטא גם ברצון שלהם לפעול בדרך הנראית להם, ולא תמיד אנו יודעים איך לגשת אליהם. 

 

באמצעות הבנת הצרכים של ילדכם בהתאם לשלב בו הם נמצאים, תוכלו להשתמש במיומנויות תקשורת שיסייעו לכם בחיזוק היחסים עם ילדיכם וביצירת קרבה חזקה יותר, באופן שעדיין מאפשר לו עצמאות ומרחב להיות מי שהוא.

 

ילדיכם זקוקים לכם, ואתם דמות מפתח בחייהם. ההשפעה שלכם עליהם היא עצומה, ועל כן, גם אם נוצרים אתגרים בהבנה ובתקשורת ביניכם, חשוב לבחור בדרכי התנהגות שישמרו על תחושה חיובית ובטוחה אצל ילדכם, שתלוי בכם כל כך.     

הדרכת הורים לבוגרים 

כהורים, אנו עסוקים בדאגה לרווחה של ילדינו ושואפים לגדל ילדים שטוב להם.

מציאת האיזון בין הצרכים הללו לא תמיד פשוטה ולעתים מביאה איתה קצרים בתקשורת, ויכוחים וריחוק.

 

הרצון הטוב והדאגה לילדינו לעתים מתפרשים אחרת ממה שהיינו רוצים, וכך אנו מגיעים למצבים שמצריכים מאיתנו חשיבה מחודשת על המצב.

הכלים הניתנים בייעוץ מתמקדים בטובת הילד ובחיזוק התקשורת בינו לבין הוריו. חידוד יכולות ההקשבה והביטוי מול ילדיכם יקבלו מקום מרכזי בייעוץ, וכך, צעד אחר צעד תוכלו ליהנות מתקשורת פתוחה וקרובה יותר עם בנכם או בתכם. 

בני נוער (10-18) ומתבגרים צעירים (18-30)  זקוקים לתמיכה, חום, פרגון ואהבה מהוריהם, כשם שהם זקוקים למרחב, עצמאות, פרטיות ואפשרות ליהנות מעולמם האישי.

מודל הדרכת ההורים

הדרכת ההורים מיועדת להורים החווים אתגרים בחינוך או ביחסים עם ילדיהם ואשר מעוניינים להעשיר את עצמם בכלים להתמודדות יום יומית עם ילדיהם.

באמצעות הפגישה עמכם אלמד על ילדכם ועל הסיבה שהביאה אתכם לפנות לקבלת ייעוץ. בפגישות ננסה להבין יחד מה יסייע לילדכם לחולל את השינוי הרצוי, ומה הפעולות ודרכי החשיבה שאתם כהורים תאמצו לשם כך.

בכל מפגש יוצע ויוסבר כלי שימושי שמטרתו לשפר את התקשורת עם ילדכם ולאחר כל מפגש נקיים הערכת מצב שתסייע לנו לדייק את המענה לצרכי הילד או המתבגר.

מפגשי ייעוץ להורים שונים ממפגשי הייעוץ לנוער בכך שאינם משלבים את הילד בייעוץ, אלא שהייעוץ נוסב סביבו וסביבכם.

הייעוץ מבוסס על גישות ייעוציות, פסיכו-חינוכיות ועקרונות מעולם הגישור ומשלב שיטות וכלים שנמצאו יעילים לחיזוק התקשורת ומערכת היחסים.

bottom of page